Prelegenci:
 
Marcin Skrabka

Prawnik, wydawca książek, stypendysta MKiDN w zakresie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Członek stowarzyszenia EURead (Stiftung Lesen). Całe życie zawodowe związany z książkami, edukacją kulturalną oraz nowymi technologiami. Przez wiele lat pracował jako wydawca w Wolters Kluwer Polska. Wierzy w siłę literatury i bibliotek. Badacz zjawisk kulturowych, zwłaszcza w zakresie edukacji kulturowej, budowania nowoczesnej oferty instytucji kultury oraz wykorzystania big data w zarządzaniu kulturą.

Alina Łysak

Magister pedagogiki i kulturoznawstwa. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim, pracowała jako pedagog specjalny w przedszkolu, zajmowała się moderacją forum. Obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, gdzie prowadziła gry miejskie, zabawy typu escape room, DKK, maratony biblioteczne, warsztaty i lekcje biblioteczne dla młodzieży. Współpracuje z firmą Good Books. Stworzyła kilkanaście gier w aplikacji ActionTrack, w tym grę „Supergeek”, która jest wykorzystywana podczas lekcji bibliotecznych. Mól książkowy, który nie gardzi także dobrą grą – zawsze ma przy sobie książkę albo całą bibliotekę ebooków.

Anna Cykman

Ma umiejętności analityczne i kilkanaście lat doświadczenia w tworzeniu i analizie danych oświatowych. Uważny obserwator świata, mól książkowy i zapalony gracz. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku jest informatykiem i Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Prowadzi szkolenia z ochrony danych oraz z IT i nowych technologii dla osób bez wykształcenia informatycznego. Z wykształcenia pedagog i specjalista od cyberbezpieczeństwa – wierzy, że każdy może nauczyć się jak kreatywnie i w bezpieczny sposób korzystać z nowych technologii. Miłośniczka Excela i kryptologii, zdarza jej się projektować gry.