Prelegenci
Dorota Nowocień
Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (filologia polska)
Skończyła Studia Podyplomowe Public Relations i Studia Coachingowe.
Pracowała w latach 1997 – 2016  w TVP SA Oddział w Poznaniu, od  2016 roku w Radiu Poznań. 
 
Wykładowca akademicki (UAM w Poznaniu, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu).
Specjalizuje się w rozwijaniu kompetencjach miękkich (m.in. motywacja, komunikacja, negocjacje).
 
Prowadzi warsztaty, szkolenia, sesje coachingowe. Współpracuje z czasopismem „Polonistyka”. Realizuje indywidualny projekt AKADEMIA MOTYWACJI DOROTA NOWOCIEŃ. 
W 2014 roku została laureatką III miejsca w konkursie KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA/ organizator: „Głos Wielkopolski”.
 
Więcej na:  www.nowocien-pr.pl 
Barbara Maria Morawiec
nowoczesna bibliotekarka na co dzień zajmująca się PR-em bibliotek
i pokazywaniem ich dobrych stron
Założycielka i redaktor naczelna Lustra Biblioteki od 2012 roku – obecnie największego serwisu dla bibliotekarzy w Polsce (www.lustrobiblioteki.pl). Nieodłącznym elementem kariery zawodowej stały się szkolenia i warsztaty dla bibliotekarzy. Od 2016 r. redaktor naczelna praktycznego czasopisma dla bibliotekarzy „Biblioteka Publiczna” (bibliotekapubliczna.com). Autorka książek „Biblioteki cyfrowe: tworzenie, zarządzanie, odbiór” oraz „Biblioblog w pigułce – poradnik dla bibliotekarzy”, a także wielu artykułów dotyczących promocji bibliotek, kreowania marki bibliotecznej, e-usług bibliotecznych, wykorzystania social mediów, biblioblogosfery, bibliotek cyfrowych, wykorzystania e-booków oraz nowych technologii w bibliotekach.
Dorota Rożek
absolwentka bibliotekoznawstwa, pracująca w branży wydawniczej nieprzerwanie
od 1994 roku
Dostosowując się do powierzanych stanowisk, ukończyła studia podyplomowe z zakresu: marketingu, zarządzania wartością klienta, komunikacji w biznesie oraz ostatnie (dyplom w 2018 roku), na Uniwersytecie Warszawskim: literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności.
 
Droga zawodowa prowadziła od Zespołu Szkół Księgarskich w Warszawie przez  stanowisko wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie do pierwszego miejsca pracy w branży wydawniczej - do Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, z którego odeszła jako doradca marketingowy zarządu. Potem pracowała jako dyrektor ds. marketingu w Muzie Szkolnej i Oficynie Adam. W Wydawnictwie Szkolnym PWN była szefem zespołu projektowego, a w MAC Edukacja (obecnie Grupa Edukacyjna) - dyrektorem ds. marketingu. Od 2007 roku poza segmentem edukacyjnym: kierownik działu marketingu w Wydawnictwie Lekarskim PZWL, następnie (od 2014 roku)  w Wydawnictwie Zwierciadło jako szef projektów wydawniczych. Od roku 2017 kieruje redakcją literatury dziecięcej i młodzieżowej w wydawnictwie Prószyński i s-ka.
Kolejnych prelegentów ujawnimy wkrótce!