Prelegenci
Andrzej Maleszka
Reżyser i scenarzysta filmowy, autor powieści, w tym znanego cyklu powieściowego „Magiczne drzewo”.

Laureat EMMY AWARD i kilkudziesięciu nagród na festiwalach filmowych w Nowym Yorku, Chicago, Monachium, Szanghaju i innych. Otrzymał nagrodę IBBY za najlepszą powieść roku dla młodych czytelników. Jest także wyróżniony ORDEREM UŚMIECHU.

Jego twórczość łączy motywy fantastyczne i realistyczne. Rozgrywa się wśród współczesnych realiów, w które wkraczają niesamowite, magiczne zdarzenia. Dynamiczną akcję i fantastyczne przygody autor łączy z mówieniem o ważnych problemach młodych czytelników.

Filmy Andrzeja Maleszki są pokazywane na całym świecie a cykl powieści „Magiczne drzewo” przetłumaczono na kilkanaście języków.

Katarzyna Stoparczyk
Dziennikarka, autorka książek dla dzieci, jak również scenariuszy spektakli teatralnych.

W radiowej Trójce stworzyła kultową audycję „Dzieci wiedzą lepiej”, współtworzyła także telewizyjny program pt. „Duże Dzieci”.

Obecnie prowadzi programy „Zagadkowa niedziela”, „Myślidziecka 3/5/7”, „Dzieci wiedzą lepiej”, a także spotkania w ramach projektu „Zagadkowa Osiecka”.

Ambasadorka Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom i Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci.

Jurorka konkursu na najlepsze słuchowisko dla dzieci i młodzieży Festiwalu Dwa Teatry, jak również konkursu Dobre Strony na najlepszą dziecięcą książkę roku.

Uhonorowana Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci, statuetkami Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, tytułem Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej za audycję „Zagadkowa niedziela”, jak również tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.

Dorota Nowocień
Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (filologia polska).
Skończyła Studia Podyplomowe Public Relations i Studia Coachingowe.
Pracowała w latach 1997 – 2016  w TVP SA Oddział w Poznaniu, od  2016 roku w Radiu Poznań. 
 
Wykładowca akademicki (UAM w Poznaniu, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu).
Specjalizuje się w rozwijaniu kompetencjach miękkich (m.in. motywacja, komunikacja, negocjacje).
 
Prowadzi warsztaty, szkolenia, sesje coachingowe. Współpracuje z czasopismem „Polonistyka”. Realizuje indywidualny projekt AKADEMIA MOTYWACJI DOROTA NOWOCIEŃ. 
W 2014 roku została laureatką III miejsca w konkursie KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA/ organizator: „Głos Wielkopolski”.
 
Więcej na:  www.nowocien-pr.pl 
Barbara Maria Morawiec
Nowoczesna bibliotekarka na co dzień zajmująca się PR-em bibliotek
i pokazywaniem ich dobrych stron.
Założycielka i redaktor naczelna Lustra Biblioteki od 2012 roku – obecnie największego serwisu dla bibliotekarzy w Polsce (www.lustrobiblioteki.pl). Nieodłącznym elementem kariery zawodowej stały się szkolenia i warsztaty dla bibliotekarzy. Od 2016 r. redaktor naczelna praktycznego czasopisma dla bibliotekarzy „Biblioteka Publiczna” (bibliotekapubliczna.com). Autorka książek „Biblioteki cyfrowe: tworzenie, zarządzanie, odbiór” oraz „Biblioblog w pigułce – poradnik dla bibliotekarzy”, a także wielu artykułów dotyczących promocji bibliotek, kreowania marki bibliotecznej, e-usług bibliotecznych, wykorzystania social mediów, biblioblogosfery, bibliotek cyfrowych, wykorzystania e-booków oraz nowych technologii w bibliotekach.
Dorota Rożek
Absolwentka bibliotekoznawstwa, pracująca w branży wydawniczej nieprzerwanie
od 1994 roku.
Dostosowując się do powierzanych stanowisk, ukończyła studia podyplomowe z zakresu: marketingu, zarządzania wartością klienta, komunikacji w biznesie oraz ostatnie (dyplom w 2018 roku), na Uniwersytecie Warszawskim: literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności.
 
Droga zawodowa prowadziła od Zespołu Szkół Księgarskich w Warszawie przez  stanowisko wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie do pierwszego miejsca pracy w branży wydawniczej - do Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, z którego odeszła jako doradca marketingowy zarządu. Potem pracowała jako dyrektor ds. marketingu w Muzie Szkolnej i Oficynie Adam. W Wydawnictwie Szkolnym PWN była szefem zespołu projektowego, a w MAC Edukacja (obecnie Grupa Edukacyjna) - dyrektorem ds. marketingu. Od 2007 roku poza segmentem edukacyjnym: kierownik działu marketingu w Wydawnictwie Lekarskim PZWL, następnie (od 2014 roku)  w Wydawnictwie Zwierciadło jako szef projektów wydawniczych. Od roku 2017 kieruje redakcją literatury dziecięcej i młodzieżowej w wydawnictwie Prószyński i s-ka.
Joanna Krasowska
Od 2013 roku dyrektor Miejskiej
i Gminnej Biblioteki Publicznej
w Wołowie.
Pomysłodawczyni i organizatorka wielu wydarzeń kulturalnych, na które z
powodzeniem pozyskuje środki zewnętrzne. Łamie stereotypy, promuje
czytelnictwo, a bibliotekę postrzega jako instytucję zajmującą się szeroko pojmowaną
kulturą. Szczęśliwa posiadaczka odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Specjalizuje się w kreatywnym zarządzaniu. Dla pracowników bibliotek prowadzi
szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych, a dyrektorów przygotowuje do roli
lidera zarządzania instytucją kultury.
Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska
Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Zawodowo związana z Biblioteka Narodową, w latach 1993 do 2006 na stanowisku zastępcy dyrektora ds. naukowych i współpracy międzynarodowej.  W latach 1999-2005 redaktor naczelny czasopisma „Polish Libraries Today”, autorka artykułów, referatów na konferencje krajowe i międzynarodowe, a także opracowań z dziedziny bibliotekarstwa i informacji naukowej.
Edyta Żmuda
Redaktor naczelna czasopisma „Polonistyka”.
Organizatorka Uroczystego Kongresu Polonistów i Bibliotekarzy oraz Mistrzostw Języka Ojczystego. Członkini Rady Języka Polskiego. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szefowa działu humanistycznego w Forum Media Polska. Dodatkowe pola: